TRIO EXPRES - FARNÍ TÝDENÍK

Ročník IV. / č. 20

6. NEDĚLE VELIKONOČNÍ

21. 5. 2017


Pokud se Vám e-mail nezobrazuje korektně, klikněte ZDE.

 

Den modliteb za pronásledované křesťany ve světě.

„Nad vším učením a stranami, které se šíří a ovlivňují společnost i celé lidstvo, je evangelium, které je hlásáno. Buď ve světě triumfuje evangelium, nebo se navrátí krveprolití.“

sv. Jan XXIII.

 

„Pán Bůh zaplať“ za vaše dary při dnešní sbírce na potřeby farnosti.

 

SVÁTKY V TÝDNU:

Středa 24. května – Den modliteb za církev v Číně

Čtvrtek 25. května – slavnost NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ

                        Začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha Svatého.

Pátek 26. května – památka sv. Filipa Neriho, kněze

 

Příští neděle – 7. velikonoční – je dnem modliteb za sdělovací prostředky. Pouť Radia Proglas a TV Noe na Svatém Hostýně se koná v sobotu 27. května.

 

ADORACE

·         Neděle 21. 5. a 28. 5. – kostel sv. Mořice v 19.00 hod.

 

MÁJOVÉ POBOŽNOSTI

·         kostel sv. Mořice – pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v 17.00 hod. Při pobožnosti si připomínáme zjevení Panny Marie před 100 lety ve Fatimě. Mše svatá navazuje na májovou pobožnost a je bez kázání.

·         kaple svatého Kříže – každý den v 16.30 hod.

·         kostel Všech svatých v Hradisku – čtvrtek v 19.00 hod., pátek v 18.00 hod. (kaple v jednotlivých obcích farnosti Hradisko – dle místní domluvy)

Při májových pobožnostech se modlíme také za děti, které se připravují na první svaté přijímání a za jejich rodiny.

 

Májová pobožnost u kaple sv. Floriána ve Štěchovicích

Příští neděli 28. května v 15.00 hod. jste zváni na Májovou pobožnost v Kroměříži – Štěchovicích u kaple sv. Floriána.

U kapličky ve Vážanech bude Májová pobožnost ve středu 31. května v 17.00 hod.

 

Příprava na první svaté přijímání

Příprava dětí na první svaté přijímání a setkání rodičů těchto dětí pokračuje ve farnosti sv. Mořice v pondělí 22. května v 18 hod. na vikárce.

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

Arcibiskupství olomoucké vyhlásilo výběrové řízení na místo: Pastorační asistent(ka) Děkanátního centra pro rodinu Kroměříž. Jde o úvazek 0,5 – služební poměr na základě dekretu dle CIC. Nástup možný od 1. 7. 2017. Přihlášky do 2. června 2017 na adresu: Arcibiskupství olomoucké, Centrum pro rodinný život, Wurmova 9, 771 01 Olomouc. Podmínky a podrobnosti jsou na vývěsce v kostele.

 

JEDNÁNÍ FARNÍ RADY

ve farnosti Hradisko se uskuteční ve čtvrtek 25. května ve 20.00 hod. na faře.

 

Svépomocná skupina pro pečující v domácnosti

Čtvrtek 25. května v 16.00 hod. v sídle Charitní pečovatelské služby, Malý Val 1552, Kroměříž. Jedná se o setkání a odbornou pomoc pro ty, kteří se doma starají o svého blízkého. Srdečně zve tým Charitní pečovatelské služby.

 

AKTIVNÍ EXERCICIE

Netradiční duchovní obnova pro dívky ve věku 11 – 16 let. Téma: Kráčet životem s Bohem. Termín: 6.–9. 7. 2017. Místo: Kroměříž, klášter sester vincentek, Malý Val 1553. Vede: sr. M. Petra Součková. Přihlášky nejpozději do 29. 6. 2017. Kontakt: petra@vincentky.cz. S sebou: Bibli, spacák, osobní věci, sportovní oblečení. Více na www.vincentky.cz.

 

Celostátní setkání mládeže

probíhá v duchu světových dnů mládeže a koná se v ČR obvykle jednou za 5 let. Letos se poprvé uskuteční v Olomouci, a to v termínu od 15. do 20 srpna 2017. Setkání je určeno pro mladé lidi od 14 do 30 let. Drazí mladí přátelé, přihlásíte-li se do konce května, budete mít výraznou slevu a také ubytování i stravování na vysokoškolských kolejích. Přihlášky a informace na webu setkání www.olomouc2017.signaly.cz. Je možné se při přihlašování připojit k AG Kroměříž – kvůli ubytování, program je velmi pestrý (přednášky, katecheze, setkání s biskupy, hudba, sport, kreativní dílny, pěší pouť na Svatý Kopeček, atd.) a každý si může vybrat. Motto setkání: „Nebojte se!“

 

Duchovni obnova pro rodiny s dětmi na Svatém Hostýně

se bude konat od 2.–4. června 2017 v poutních domech na Sv. Hostýně. Duchovni obnovou bude provázet Mons. Mgr. Adam Rucki. Je připraven souběžný program pro rodiče i děti. Během promluv pro manžele je zabezpečeno hlídání dětí pečovateli. Pro děti jsou připraveny katecheze a hry. Začíná se v pátek večeří v 18.00 hod. a konči v neděli obědem kolem poledne. Bližší informace a přihlašovací formulář najdete na www.rodinnyzivot.cz. Kontaktní osoba: Mgr. Josef Záboj, tel.: 587 405 292, e-mail: zaboj@arcibol.cz.

 

KONCERTY

Varhanní koncert Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

Kdy: středa 24. května v 17.30 hod. Kde: kostel sv. Mořice. Program: H. Scheidemann, Ch. Erbach, J. S. Bach, S. Karg-Elert, A. Guilmant, CH.-M. Widor, M. Dupré. P. Eben. Účinkují žáci ze třídy prof. Ester Moravetzové a prof. Martiny Macko. Vstupné dobrovolné.

 

SETKÁNÍ

Pod tímto názvem uvádí společný koncert Smíšený pěvecký sbor Collegium vocale Olomouc a Kantatenchor Bern. Koncert, na který jste srdečně zváni, se uskuteční v našem kostele sv. Mořice v pátek 26. května v 19.00 hod. Kromě vlastních vystoupení budou sbory společně zpívat mši od Charlese Gounoda (Messe n°6 „aux Cathédrales“).

 

Arcibiskupské gymnázium zve na hudební festival

V pátek 26. května chystají studenti a zaměstnanci Arcibiskupského gymnázia hudební festival pod širým nebem – AG FEST. Součástí festivalu budou hudební vystoupení jak studentů, tak profesionálních kapel. Můžeme se tak mimo jiné těšit na známý kroměřížský soubor ZESRANDY, mladou kapelu GREAT WAY, folkové uskupení Kapucíni a Stanley a vrcholem bude večerní koncert písničkáře Pavla Helana, který začne ve 20 hod. Akce bude přímo před vstupem do školy. Začátek je plánovaný na 15 hod., vstup je zdarma, všichni jsou vítáni. Více informací je na webu: www.agkm.cz

 

Varhanní koncert Základní umělecké školy Kroměříž

Kdy: středa 31. května v 18.00 hod. Kde: kostel sv. Mořice. Účinkují a srdečně vás zvou žáci Mgr. Lenky Voňkové.

 

Hořící náměstí 2017

Letos bychom Vás opět chtěli pozvat na evangelizační festival Hořící náměstí, který se bude konat 16. září 2017 na Velkém náměstí. Rádi bychom den plný koncertů, workshopů, diskuzí, rozhovorů, svěžího občerstvení a programu pro děti prožili právě s Vámi! Budeme rádi, pokud nás v iniciativě sdílet křesťanství, naději a povzbuzení podpoříte - ať už svou účastí, modlitbou, pomocí s přípravami programu i zázemí nebo napečením. Letošní ročník bychom chtěli posunout o kousek dál, vylepšit jej, proto rozpočet dosáhl 160 000 Kč. Chceme Vás tedy poprosit i o finanční dary, ať už při sbírce po mších svatých 28. května nebo zanecháním příspěvku ve farní kanceláři.

Moc Vám děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Projekt IGNITE a mládež kroměřížského děkanátu

 

Termín Noci kostelů – pátek 9. června 2017.

 

 

Copyright © 2017

Odhlásit TRIO EXPRES